Wyróżniono przewodników promujących Chęciny

Data publikacji: 24.05.2021 15:22
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przewodnicy świętokrzyscy na tle Zamku Królewskiego w Chęcinach

Przewodnicy świętokrzyscy na tle Zamku Królewskiego w Chęcinach
Fot. Dominik Kowalski

Pięcioro świętokrzyskich przewodników otrzymało odznakę „Przewodnik Chęciński”. Wyróżnienie przyznawane jest od 2018 roku i otrzymują je osoby promujące miasto i zbytki Chęcin, poinformował Dominik Kowalski, przewodnik świętokrzyski.

W tym roku odznakę otrzymali Marek Rej - pedagog i przewodnik z Bałtowa, Joanna Łakomiec - autorka wielu przewodników turystycznych i współorganizatorka Marszu I Kompanii Kadrowej, który przechodzi m.in. przez Chęciny, Stanisław Krupa - przewodnik i współtwórca Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w gminie Chęciny, Michał Piorun - pedagog i przewodnik promujący zabytki Chęcin na swoich zdjęciach oraz Katarzyna Bańska, która prowadzi biuro turystyczne i organizuje wycieczki nie tylko po Chęcinach. 

Przyznano także trzy odznaki „Honorowego Przewodnika Chęcińskiego”. Otrzymali je Piotr Michalec, fotograf, który promuje miasto na różnego rodzaju portalach, Waldemar Gliński - przewodnik i archeolog, który m.in. odnalazł w Chęcinach pierwszą wieżę zamkową, czy wczesnośredniowieczne chałupy na chęcińskim rynku oraz Jacek Łukawski - autor kryminału „Odmęt”, którego akcja dzieje się w Chęcinach.

Wręczanie odznak, czyli tzw. „blachowanie” rozpoczęła minuta ciszy. Uczczono nią zmarłych przewodników Andrzeja Konopackiego i Roberta Kulaka.

Tagi do tego wpisu
Reklama