„Wyrzut sumienia" już nie straszy

Data publikacji: 18.10.2021 15:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.10.2021. Kunów. Wyremontowany fragment ulicy Langiewicza

18.10.2021. Kunów. Wyremontowany fragment ulicy Langiewicza
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mimo że wyremontowano zaledwie 125 m drogi, to mieszkańcy już mówią, że czuć różnicę, zwiększył się komfort jazdy, a tym samym bezpieczeństwo. Mowa o ulicy Langiewicza w Kunowie, a dokładnie o jej fragmencie prowadzącym do ronda na drodze krajowej nr 9.

Powiatowy trakt, wspólnie wyremontowało starostwo i gmina Kunów. Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak przyznaje, że to krótki fragment, który nie mógł się doczekać remontu. Środki na jego realizację pochodzą całkowicie z budżetu powiatu i gminy Kunów. Łączny koszt wyniósł ponad 174 tys. zł.

18.10.2021. Kunów. Wyremontowany fragment ulicy LangiewiczaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ponad 80 tys. zł dołożyła gmina Kunów. Jak przypomina Lech Łodej, burmistrz Kunowa, droga prowadzi do strefy przemysłowej miasteczka. Często poruszają się nią ciężkie pojazdy. Po remoncie ta część miejscowości prezentuje się zupełnie inaczej.

- Jest już bardzo bezpiecznie, profesjonalnie. Krótki odcinek, ale zmienia wizerunek centralnej części Kunowa - mówi burmistrz.

Jak mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu, ten krótki fragment drogi był „wyrzutem sumienia”, który powinien zostać dawno wyremontowany. Jak dodaje, droga ma 6 m szerokości, po obu stronach są 2-metrowe chodniki, uregulowano także sprawę odwodnienia. Odnowiono także przejście dla pieszych.

Reklama