Wysokie stany wód w regionie. W jednym miejscu przekroczony stan alarmowy

Data publikacji: 18.04.2021 08:00 / Data aktualizacji: 18.04.2021 13:52
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy strażacy monitorują poziom wód w regionie. Rzeka Kamienna w Wąchocku przekroczyła stan alarmowy. Obecny jej poziom wynosi 213 cm i przekracza alarmowy o 23 cm.

Z kolei stany ostrzegawcze przekroczone są na Kamiennej w Skarżysku i Michałowie, Bobrzy w Słowiku, Wiernej Rzece w Bocheńcu, Czarnej Włoszczowskiej w Januszewicach, Czarnej Nidzie w Morawicy i Wiśle w Zawichoście. O centymetr przekroczony jest też stan ostrzegawczy na Nidzie w Pińczowie.

Konrad Dąbrowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach zaznacza, że mimo przekroczonego stanu alarmowego na Kamiennej w Wąchocku, strażacy nie byli póki co wzywani do żadnych interwencji.

- Cały czas patrolujemy bieg rzeki Kamiennej. Robimy to przy pomocy aplikacji „Hydromonitor”. Sprawdzamy także osobiście, jak wygląda sytuacja - mówi.

Również jak poinformował Radio Kielce oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, w pozostałych miejscach regionu w nocy ratownicy nie odnotowali interwencji w związku z podniesionym stanem rzek w regionie świętokrzyskim.

Reklama