Wyświetlacz prędkości poprawi bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji: 24.05.2021 20:45
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Starostwo Powiatowe w Starachowicach

W Suchedniowie zostanie zainstalowany radarowy wyświetlacz prędkości. To bardzo ważny element, który znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych i użytkowników jezdni. Jednak na oficjalną zgodę i podpis premiera trzeba jeszcze poczekać.

Ulica Bugaj, na której stanie urządzenie do pomiaru prędkości jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w gminie. Niestety, mimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 40 km/h, to właśnie tam najczęściej dochodzi do potrąceń.

Emil Tokarczyk, radny Rady Powiatu Skarżyskiego, liczy na to, że dzięki radarowemu wyświetlaczowi prędkości, przejeżdżający tą ulicą kierowcy będą zachowywać się bardziej rozważnie.

- Ulica Bugaj przebiega przez środek osiedla, a wzmożony ruch sprawia, że często dochodzi tam do wypadków. Nieraz zdarzały się tam wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Mam nadzieję, że taki rejestrator może w znacznym stopniu ograniczyć przekraczanie prędkości przez piratów drogowych i na to liczymy w przyszłości - mówi.

Radny dodaje, że przystąpienie do przetargu i dalszych działań uzależnione jest od premiera, który musi podpisać zgodę na tę inwestycję. Optymistyczny scenariusz zakłada, że radarowy wyświetlacz prędkości zacznie działać w ciągu 2 lub 3 miesięcy.

Inwestycja będzie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Reklama