Wysyp zachorowań z powodu wesela [WYKRES]

Data publikacji: 21.07.2020 10:57
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

29 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano ostatniej doby w regionie świętokrzyskim. Zdecydowana większość z zakażonych, to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, którzy wspólnie byli na weselu.

Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego informuje, że zakażenie patogenem potwierdzono u 9 kobiet, chłopca i 10 mężczyzn z powiatu ostrowieckiego. Pozostałe zakażone osoby, to mieszkańcy powiatów: koneckiego, kieleckiego, kazimierskiego, buskiego, jędrzejowskiego i skarżyskiego.

- Ponadto w naszym regionie potwierdzono trzy nowe ozdrowienia. COVID-19 pokonali mieszkańcy z powiatów: skarżyskiego, starachowickiego i szydłowieckiego, w województwie mazowieckim. Dotychczas w województwie świętokrzyskim stwierdzono 919 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 728 ozdrowień - wylicza Ewa Łukomska.

Obecnie w świętokrzyskich szpitalach z powodu zakażenia lub podejrzenia zarażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 54 pacjentów, 1687 osób przebywa na kwarantannie, a 259 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Reklama