Wyszedł z domu z dziećmi. Szuka ich policja

Data publikacji: 21.05.2021 12:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Policja poszukuje 38-letniego Tomasza Szabelskiego, mieszkańca gminy Bodzechów w powiecie ostrowieckim i dwójki jego dzieci - 4-letniej dziewczynki i 8-letniego chłopca. Ostatni raz widziani byli 18 maja i do tej pory nie ma z nimi kontaktu.

Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu informuje, że działania funkcjonariuszy trwają od wczoraj.

- O tej sprawie zawiadomiła nas matka zaginionego, która od kilku dni nie może nawiązać kontaktu z synem ani wnuczkami - mówi.

Jak dodaje, mężczyzna ma pełnie praw rodzicielskich i na co dzień sam wychowuje dzieci. Matka 4-letniej dziewczynki i 8-letniego chłopca nie mieszka razem z nimi.

- Policjanci ustalają osoby, które miały w ostatnim czasie kontakt z mężczyzną oraz jego dziećmi. Sprawdzają z kim zaginiony utrzymywał relacje rodzinne i towarzyskie oraz miejsca, gdzie mogliby przebywać. Na tym etapie postępowania bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze. Na razie nie wiemy co mogło się zdarzyć. Rozmawiamy ze wszystkimi osobami, które miały kontakt z zaginionymi, by znaleźć informacje mogące pomóc w ich odnalezieniu.

Jeżeli ktoś ma informacje o zaginionych, proszony jest o kontakt z policją. Ze względu na fakt, że mężczyzna posiada pełnie praw związanych ze sprawowaniem opieki, wykluczono porwanie rodzicielskie.

Tagi do tego wpisu
Reklama