Wyższa kwota stypendium socjalnego w grudniu

Data publikacji: 20.11.2020 12:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Dobra wiadomość dla studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jak informuje Piotr Burda, rzecznik kieleckiej uczelni, grudniowe stypendium socjalne będzie znacznie wyższe.

- Otrzymaliśmy w listopadzie dotację z Ministerstwa Edukacji i Nauki na kwotę 875 tys. zł, dzięki czemu będziemy mogli wypłacić dodatkowe stypendium socjalne w grudniu. Otrzyma je spora grupa studentów, szacujemy, że będzie ich około 2 tys. - mówi Piotr Burda.

Teraz maksymalna kwota stypendium socjalnego wypłacanego przez UJK to 650 zł, ale studenci w szczególnych przypadkach mogą starać się jeszcze o dodatek w wysokości 200 zł. Ministerialna dotacja sprawi, że grudniowe stypendium będzie w praktyce dwukrotnie wyższe.

Dla studentów to bardzo dobra informacja, bowiem jak informowało we wrześniu Radio Kielce, w tym roku akademickim stypendia zostały znacząco obniżone, w niektórych przypadkach nawet o 200 zł. Powodem była bardzo duża liczba żaków, którzy starali się o wsparcie. Piotr Burda zapewnia, że uczelnia szuka możliwości podniesienia wysokości stypendiów.

- Prawdopodobnie w nowym semestrze akademickim, czyli od marca będzie już nowa kwota stypendium. Naszym zamiarem jest, by była ona wyższa niż obecna - mówi rzecznik UJK.

Jak dodaje Piotr Burda, na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, by podać nowe kwoty wsparcia, które trafi do studentów.

Tagi do tego wpisu
Reklama