Wzbogacić ofertę i przyciągnąć nowych uczniów planuje nowa dyrektor

Data publikacji: 21.07.2021 20:08
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Barbara Majewska - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego  w Sandomierzu

Barbara Majewska - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Nowa dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu planuje rozszerzanie oferty edukacyjnej i wzbogacanie bazy dydaktycznej w nowy sprzęt, aby placówka była na tyle atrakcyjna dla uczniów, by nie wybierali szkół poza Sandomierzem. Barbara Majewska wygrała konkurs na to stanowisko. Miała jednego kontrkandydata, dotychczasowego dyrektora II LO Romana Ryńskiego.

Dyrektorka chce wykorzystać swoje kilkunastoletnie doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację różnych, szkolnych projektów. Zdobyła je prowadząc przez 14 lat stowarzyszeniową szkołę podstawową w Dwikozach. Podkreśla, że najważniejsze jest to, aby w sposób ciekawy zachęcić młodzież do nauki, stworzyć jej warunki do rozwijania zainteresowań i pasji. Barbara Majewska przygotowała kilka propozycji nowych kierunków pod kątem rynku pracy i oczekiwań przyszłych studentów. W roku szkolnym te pomysły będą konsultowane z uczniami poprzez ankiety. Nowa dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu zamierza również utworzyć klasę przygotowującą młodzież do matury międzynarodowej.

Barbara Majewska ma także propozycję dla przyszłych uczniów liceum. To warsztaty integracyjne, na których młodzież będzie mogła się spotkać i wspólnie pracować nad konkursami, quizami oraz innymi projektami.

- Dzięki temu w dniu rozpoczęcia nauki uczniowie klas pierwszych będą zespołem, a nie anonimowymi osobami - stwierdziła Barbara Majewska, która obejmie stanowisko 1 września.

Reklama