Z Kielc na Jasną Górę wyruszyła klerycka pielgrzymka

Data publikacji: 18.08.2020 14:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.08.2020 Chęciny. Klerycka pielgrzymka dotarła do Chęcin. Na zdjęciu (od lewej): Iwona Murawska - Radio Kielce, kleryk Artur Podgórski, kleryk Bartłomiej Kasprzyk.

18.08.2020 Chęciny. Klerycka pielgrzymka dotarła do Chęcin. Na zdjęciu (od lewej): Iwona Murawska - Radio Kielce, kleryk Artur Podgórski, kleryk Bartłomiej Kasprzyk.
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Jedenastu alumnów i ksiądz prefekt mają do przejścia około 130 km w ciągu pięciu dni. Hasło pielgrzymki brzmi: „Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu”.

Jak powiedział kleryk Artur Podgórski, podczas wędrówki modlić się będą w intencji nowych powołań.

- Brak kapłanów odczuwamy nie tylko w naszej diecezji, ale i w całej Polsce, dlatego z tą intencją pielgrzymujemy. Ten rok jest dla nas trudny z powodu pandemii i dlatego przez pielgrzymkę pragniemy dać wyraz naszej wiary, pobożności i prosić Boga o nowych kapłanów, którzy będą ludziom służyli i prowadzili ich do zbawienia - dodał kleryk Artur Podgórski.

18.08.2020 Chęciny. Klerycka pielgrzymka dotarła do Chęcin. Na zdjęciu kleryk Artur PodgórskiFot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Kleryk Bartłomiej Kasprzyk informuje, że przygotowania do wędrówki nie różniły się od przygotowań do pielgrzymek diecezjalnych. Najpierw trzeba było opracować trasę wędrówki, a później nastawić się mentalnie i duchowo.

- Od pielgrzymki diecezjalnej nasza różni się tylko tym, że idą w niej wyłącznie klerycy wraz z opiekunem, czyli księdzem prefektem. Każdy z nas oczywiście poza główną intencją, ma także swoją prywatną - dodał Bartłomiej Kasprzyk.

18.08.2020 Chęciny. Klerycka pielgrzymka dotarła do Chęcin. Na zdjęciu kleryk Bartłomiej KasprzykFot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Klerycy będą wędrować przez Kozłów, Włoszczowę, Dzierzgów, Szczekociny i Janów, by w sobotę wejść na Jasną Górę. Dzień wcześniej uczestniczyć będą we mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Staromieściu, której przewodniczył będzie ordynariusz diecezji kieleckiej ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Reklama