Z nowej świetlicy skorzystają dzieci, a popołudniu wszyscy mieszkańcy

Data publikacji: 23.07.2020 17:30
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mirzec. Budynek po gimnazjum

Mirzec. Budynek po gimnazjum
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Mircu powstanie nowa świetlica środowiskowa. Na taki obiekt mieszkańcy czekają od kilku lat.

Dotychczas na terenie gminy funkcjonowała świetlica środowiskowa prowadzona w ramach gminnego programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii - informuje wójt Mirosław Seweryn. Mieściła się w budynku po byłym posterunku, ale warunki nie były dobre, a pomieszczenia były ciasne.

Nowa placówka zajmie pomieszczenia po byłym gimnazjum, nad klubem seniora. Powstaną także łazienki i zaplecze socjalne oraz kuchenne. Z dziećmi będzie pracowało dwóch opiekunów, którzy mają objąć opieką zarówno najmłodszych, jak i ich rodziny.

- Zależny nam na tym, żeby ze świetlicy mogły skorzystać dzieci, które dojeżdżają do szkoły, a później są odbierane przez rodziców. Popołudniami świetlica będzie dostępna dla wszystkich - mówi wójt.

W planie są zajęcia opiekuńcze i integracyjne nie tylko dla dzieci, ale także dla młodzieży i całych rodzin. Obecnie trwa nabór opiekunów, jest już firma, która wykona adaptację pomieszczeń.

Koszt realizacji projektu opiewa na ponad 1 mln zł. 942 tys. zł to dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Wkład własny gminy jest niefinansowy, a rzeczowy. Z tych pieniędzy uda się przeprowadzić remont i przez trzy lata utrzymać świetlicę, łącznie z pensjami dla pracowników.

Reklama