Z nożem na policjanta

Data publikacji: 11.08.2020 14:38
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko. 29-letni mężczyzna został zatrzymany, ponieważ zaatakował nożem policjantów podczas interwencji domowej

Skarżysko. 29-letni mężczyzna został zatrzymany, ponieważ zaatakował nożem policjantów podczas interwencji domowej
Fot. świętokrzyska policja

29-letni mężczyzna zaatakował nożem policjantów podczas interwencji domowej w Skarżysku- Kamiennej. Wczoraj rano mundurowi zostali skierowani na interwencję. Ze zgłoszenia wynikało, iż mieszkaniec miasta jest agresywny i niszczy przedmioty w domu.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zastali agresora, który skrył się w głębi mieszkania. W pewnym momencie wyskoczył przez okno łazienki i pobiegł do pomieszczeń piwnicznych. Policjanci ruszyli za mężczyzną, który uzbrojony był w nóż kuchenny. Finał interwencji miał miejsce na podwórku przed domem.

Mężczyzna w jednej ręce trzymał nóż, a w drugiej wąż ogrodowy, z którego wypływała woda pod ciśnieniem. Nie reagował na żadne polecenia i zachowywał się nerwowo. Nie pomogły także ostrzeżenia o użyciu środków przymusu bezpośredniego i nawoływania do porzucenia niebezpiecznego przedmiotu. Gdy agresor zamierzył się w kierunku jednego z policjantów, ten użył paralizatora służbowego i obezwładnił napastnika.

Zatrzymany mężczyzna został dziś doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta. O jego losie zdecyduje sąd, gdzie skierowano wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama