Za miesiąc pierwsza runda VIII MosirGutwinRun 2020

Data publikacji: 04.06.2020 15:28
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Słodkiewicz/MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski

5 lipca rozpocznie się VIII MosirGutwinRun 2020 - Półmaraton i Maraton na raty”. Patronem medialnym imprezy jest, jak co roku, Polskie Radio Kielce.

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim dołoży wszelkich starań, by impreza przebiegała z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia epidemicznego - informuje Jarosław Słodkiewicz z Działu Organizacji Imprez i Marketingu.

Każda z rund składać się będzie z trzech odrębnych części - biegu na ok. 10 km, biegu na ok. 5 km i marszu nordic walking na ok. 5 km. W związku z tym, że imprezy sportowe w dobie koronawirusa nie mogą odbywać się z udziałem publiczności, organizator z przykrością musiał zrezygnować z jednego ze stałych punktów wydarzenia, a mianowicie biegów dla dzieci, którym od zawsze towarzyszyły spore grupy kibicujących swoim pociechom rodzin najmłodszych biegaczy.

Pomiędzy zakończeniem jednej i rozpoczęciem kolejnej konkurencji zachowana zostanie 15-minutowa przerwa, potrzebna m.in. na „wymianę” uczestników (odrębne wejście - od strony parkingu i wyjście - od strony parku linowego) oraz dezynfekcję biura zawodów, stref startu i mety. Na teren imprezy wpuszczani będę wyłącznie uczestnicy danej konkurencji, dlatego organizatorzy proszą o nie gromadzenie się w strefie biura zawodów osób niezapisanych lub zapisanych na inną konkurencję oraz osób postronnych (kibiców, rodzin, itp.).

Kolejnym obostrzeniem będzie ograniczenie zapisów wyłącznie do formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl do piątku poprzedzającego daną rundę cyklu. Umożliwi to opublikowanie kompletnych list startowych dwa dni przed startem, co z kolei pozwoli uniknąć ponadlimitowego gromadzenia się w miejscu imprezy.

Przypominamy, że udział w imprezie jest bezpłatny, ale każdy z uczestników ponosi koszt numeru startowego z czipem mierzącym czas w wysokości 5 zł. Raz zakupiony numer umożliwia start w dowolnej konkurencji (bieg na 10 km, bieg na 5 km i marsz nordic wal king na 5 km) we wszystkich sześciu rundach. Warunkiem niezbędnym do sklasyfikowania w rankingu cyklu jest zaliczenie co najmniej czterech w jednej z w/w konkurencji. Na wszystkich, którym ta sztuka się uda, czeka pamiątkowa koszulka oraz medal.

W VIII edycji „MosirGuwinRun” Organizator wprowadza specjalną klasyfikację dla uczestników, którzy zaliczą maraton i półmaraton na raty oraz uzyskają najniższy wynik czasowy (suma czasów półmaratonu i maratonu). Nagrody specjalne otrzymają jedna kobieta i jeden mężczyzna w kategorii open, zyskując specjalny tytuł Super GutWinnera. Rywalizacja toczyć się będzie ponadto o podium w 11 kategoriach wiekowych w maratonie na raty oraz 9 kategoriach wiekowych w półmaratonie na raty (są zmiany w stosunku do minionych edycji imprezy).

Terminy rund:
1. 5 lipca 2020r.,
2. 26 lipca 2020r.,
3. 9 sierpnia 2020r.,
4. 30 sierpnia 2020r.,
5. 20 września 2020r.,
6. 11 października 2020r.

Harmonogram każdej z rund:
8.00 - 8.45: potwierdzenie udziału w biegu na 10 km i odbiór numerów startowych,
9.00 - 10.30: bieg na dystansie ok. 10 km,
10.00 - 10.45: potwierdzenie udziału w biegu na 5 km i odbiór numerów startowych,
11.00 - 12.00: bieg na dystansie ok. 5 km,
11.30 - 12.15: potwierdzenie udziału w marszu Nordic Walking i odbiór numerów startowych,
12.30 - 13.30: marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km.

Limity czasowe:
- bieg na dystansie ok. 10 km - 90 minut
- bieg na dystansie ok. 5 km - 60 minut
- marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km - 60 minut

Reklama