Za nakrętki będzie medyczny sprzęt

Data publikacji: 24.05.2021 16:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.05.2021 Kielce. Kosz na nakrętki ustawiony przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu kieleckiej Caritas

24.05.2021 Kielce. Kosz na nakrętki ustawiony przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu kieleckiej Caritas
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejną inicjatywę prospołeczną organizuje Diecezjalne Centrum Wolontariatu kieleckiej Caritas. W ramach akcji „Odkręć marnowanie - nakręć pomaganie”, każdy chętny może wesprzeć działalność stacjonarnego hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Damian Zegadło z centrum informuje, że w tym celu przed Zakładem Aktywności Zawodowej, przy ulicy Wesołej w Kielcach stanął kosz, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki.

- Nie chcemy, by to było tylko przekazanie nakrętek, ale także chcemy uświadamiać, że dzięki każdej odłożonej nakrętce, na świecie będzie kilka centymetrów sześciennych mniej odpadów. Zebrane tworzywo zostanie sprzedane do ponownego użycia - zapowiada Damian Zegadło.

Jak dodaje, za zebrane nakrętki zostanie kupiony sprzęt medyczny.

- Wyliczyliśmy, że za 80 kg nakrętek można kupić stolik do łóżka chorego, za 400 kg materac przeciwodleżynowy, a za 2,5 tony elektryczne łóżko rehabilitacyjne. Każda nakrętka, to konkretna pomoc - dodał Damian Zegadło. 

Plastikowe nakrętki można także przynosić do siedziby Caritas Diecezji Kieleckiej przy placu Panny Marii 1 oraz do biura Diecezjalnego Centrum Wolontariatu przy ulicy Małej 17/3.

Reklama