Zabił współwięźnia, był niepoczytalny

Data publikacji: 12.10.2021 10:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W chwili zabójstwa 72-letni Władysław K. był całkowicie niepoczytalny - taką opinię przedstawili biegli w sprawie mężczyzny podejrzanego o zabójstwo współwięźnia. W związku z tym Prokuratura Okręgowa w Kielcach, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, skierowała do sądu wniosek o umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia w Zakładzie Karnym w Pińczowie. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany uderzył pokrzywdzonego taboretem. Powstałe obrażenia doprowadziły do śmierci 66-letniego mężczyzny. Władysław K. usłyszał zarzut zabójstwa w warunkach recydywy. Wcześniej był karany za usiłowanie zabójstwa. Odbywał za to karę ośmiu lat pozbawienia wolności.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że pod koniec września śledczy zakończyli postępowanie w tej sprawie.

- Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu był całkowicie niepoczytalny - mówi.

Zdaniem biegłych istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przebywając na wolności mógłby popełnić podobny czyn jak ten zarzucany w tej sprawie. Wkrótce sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd.

adv adv
Wiadomości
Reklama