Zagnańsk gotowy na wybory. Starosta kielecki zachęcał do głosowania

Data publikacji: 26.06.2020 15:26
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.06.2020. Zagnańsk. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Stępień - zastępca wójta Zagnańska i Mirosław Gębski - starosta kielecki

26.06.2020. Zagnańsk. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Stępień - zastępca wójta Zagnańska i Mirosław Gębski - starosta kielecki
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

- Nasi dziadkowie i ojcowie walczyli o to, abyśmy mogli wziąć udział w demokratycznych wyborach, dlatego naszym obowiązkiem jest udział w niedzielnym głosowaniu - stwierdził starosta kielecki Mirosław Gębski, który dziś zachęcał do tego mieszkańców gminy Zagnańsk.

Przed jednym ze sklepów rozdawał ulotki, w których prosi o spełnienie tego obywatelskiego obowiązku.

- Przypominamy także o akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Bitwa o wozy”. Zakłada ona, że gmina do 20 tys. osób, która w danym województwie będzie miała największą frekwencję podczas wyborów prezydenckich dostanie nowy wóz strażacki. Chciałbym, aby zdobyła go któraś z gmin w powiecie kieleckim - mówi.

Stanisław Stępień, zastępca wójta Zagnańska dodaje, że mieszkańcy gminy chętnie chodzą na wybory. 5 lat temu w wyborach prezydenckich frekwencja wynosiła 55,21 proc.

- Była to najwyższa frekwencja w województwie - zauważa.

Pan Adam, mieszkaniec Zagnańska uważa, że udział w głosowaniu to jeden z podstawowych obowiązków każdego Polaka.

- Od tego zależy nasza przyszłość. Myślę, że ludzie nie wierzą, że można coś zmieniać, ulepszać i iść do przodu. To pozostałość po komunizmie - twierdzi.

Przypominamy także, że od północy obowiązuje cisza wyborcza.

Reklama