Zakażona nauczycielka, w izolacji dzieci z sześciu klas i ich rodziny

Data publikacji: 27.09.2020 16:23
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.09.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim

27.09.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim jedna z nauczycielek zakażona jest koronawirusem. O pozytywnym wyniku dyrekcja szkoły dowiedziała się dzisiaj rano.

Dyrektor placówki Marta Dobrowolska-Wesołowska informuje, że podjęte zostały już odpowiednie procedury związane z ochroną dzieci i pracowników szkoły przed rozprzestrzenianiem się COVID-19.

- Uczniowie sześciu klas wraz z domownikami będą objęci kwarantanną - informuje Marta Dobrowolska-Wesołowska.

Od jutra dzieci tych klas nie przyjdą do szkoły, a jest ich ponad 120. W poniedziałek dyrekcja podejmie decyzję w jaki sposób odbywać się będzie nauczanie zdalne. Marta Dobrowolska-Wesołowska podkreśla, że należy zorientować się, ile dzieci dysponuje komputerami i komu ewentualnie trzeba będzie je dowieźć. Pozostałe klasy będą przychodzić do placówki normalnie.

- Zastanowimy się czy to będzie praca online w systemie zwykłym zgodnie z rozkładem zajęć, czy będzie to tak jak na początku pandemii, gdy wysyłane były tylko materiały do pracy samodzielnej. Te decyzje podejmiemy jutro - informuje Marta Dobrowolska-Wesołowska.

Chora nauczycielka od dzisiaj przebywa w izolacji. Na zasadzie prewencji na kwarantannę skierowano drugą nauczycielkę, która miała kontakt z zarażoną, choć nic nie wskazuje na to żeby była chora.

Szkoła przez cały dzień jest dodatkowo dezynfekowana i ozonowana.

Tagi do tego wpisu
Reklama