Zakład rehabilitacji w Zawichoście

Data publikacji: 15.05.2021 16:03
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu; Katarzyna Kondziołka - burmistrz Zawichostu

Na zdjęciu; Katarzyna Kondziołka - burmistrz Zawichostu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Zawichoście powstaje zakład rehabilitacyjny. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. Po jej otwarciu mieszkańcy nie będą musieli jeździć na zabiegi do sąsiednich miejscowości, co było dla nich czasochłonne i stwarzało dodatkowe koszty.

Zakład rehabilitacyjny zostanie utworzony w siedzibie ośrodka zdrowia, na pierwszym piętrze. Do tej pory ta część budynku była niewykorzystana. Przebudowa jest kompleksowa, trzeba m.in. wymienić wszystkie instalacje. Po remoncie i adaptacji budynku pacjenci będą mieć do dyspozycji różne gabinety, służące do polepszenia stanu zdrowia i usprawnienia organizmu. Jak informuje Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu, będą tam m.in. gabinety masażu, fizjoterapii oraz sala do ćwiczeń ruchowych.

- Zakład rehabilitacyjny będzie prowadzić jeden z podmiotów medycznych, któremu gmina wynajmie pomieszczenia, gdy już będą gotowe do przyjmowania pacjentów - dodaje burmistrz.

Parter ośrodka zdrowia także jest w trakcie remontu. Wykonywane są tam prace adaptacyjne dla poprawy warunków przyjmowania pacjentów.

Pieniądze na przebudowę ośrodka zdrowia oraz adaptację pomieszczeń na potrzeby zakładu rehabilitacyjnego pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina otrzymała na ten cel 800 tys. zł, po przetargu koszt inwestycji wyniesie niespełna 600 tys. zł.

Prace zakończą się we wrześniu. Dwa lata temu przy budynku ośrodka zdrowia zamontowana została winda.

Reklama