Zakończył się drugi etap rekrutacji w UJK

Data publikacji: 15.09.2021 20:09
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. UJK. Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Kielce. UJK. Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś ostatni dzień drugiego etapu rekrutacji w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Piotr Burda, rzecznik uczelni mówi, że przygotowano w tym roku 3001 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia, a po pierwszym naborze pozostały 484 wakaty. W pierwszym naborze wzięło udział około 8 tys. kandydatów.

- W porównaniu do tego, jak zakończyła się pierwsza tura, mamy 2 tys. nowych kandydatów. Zwłaszcza w ostatnich dnia wiele osób zarejestrowało się w elektronicznym systemie rekrutacji. To efekt wyników poprawkowej matury, część tych osób to maturzyści, którzy poprawili swój wynik z maja – twierdzi Piotr Burda.

Rzecznik UJK dodaje, że do tej pory jest to jedna z najlepszych rekrutacji w historii uniwersytetu. Liczba chętnych jest większa niż rok i dwa lata temu.

- To są kwestie kilkudziesięciu osób, ale zważywszy, że jest niż demograficzny i pandemia, która nie pomaga w rekrutacji i w promocji uczelni, to jest to wynik zadowalający. Trochę zmniejszyła się liczba chętnych z zagranicy, ale nie na tyle, byśmy to specjalnie odczuli – tłumaczy Piotr Burda.

W piątek 17 września UJK wywiesi listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na studia.

Tagi do tego wpisu
Reklama