Zakończył się remont hali sportowej w Opatowie

Data publikacji: 03.08.2020 13:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.08.2020. Opatów. Zakończenie prac remontowych hali sportowej. Na zdjęciu (od lewej): Anna Krupka - wiceminister sportu i Grzegorz Gajewski - burmistrz Opatowa

03.08.2020. Opatów. Zakończenie prac remontowych hali sportowej. Na zdjęciu (od lewej): Anna Krupka - wiceminister sportu i Grzegorz Gajewski - burmistrz Opatowa
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie jest już gotowa na nowy rok szkolny.

Dzięki ministerialnemu wsparciu gmina wykonała kompleksowy remont podłogi, która już straszyła swoim stanem i zagrażała bezpieczeństwu użytkowników. Dodatkowo odświeżono ściany, wymieniono nagłośnienie oraz lampy na energooszczędne. Zmodernizowano także centralne ogrzewanie.

Jak podkreśla burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski, prace były możliwe do wykonania dzięki Annie Krupce, wiceminister sportu, która wsparła gminę Opatów w pozyskaniu prawie 700 tys. zł w ramach programu „Sportowa Polska”. Jak mówi, bez dofinansowania gmina nie wykonałaby wszystkich prac. To są pełnowymiarowe boiska, które pozwalają na rozgrywanie zawodów sportowych nawet rangi międzynarodowej. Spełniają te wszystkie parametry, które są wymagane przy takich zawodach - mówi Grzegorz Gajewski.

Wiceminister Anna Krupka jest pod wrażeniem inwestycji i ma nadzieję, że służyć będzie nie tylko uczniom, ale także mieszkańcom miasta. Jak dodaje, rząd działa w ramach zrównoważonego rozwoju, aby pieniądze na modernizację czy budowę obiektów sportowych trafiały także do miast powiatowych, takich jak Opatów. Od 2016 roku do regionu trafiło na ten cel ponad 90 mln zł.

- Od końca listopada 2018 roku, od kiedy jestem wiceministrem, 30 mln zł przeznaczyliśmy na inwestycje sportowe w województwie świętokrzyskim - informuje Anna Krupka.

Minister deklaruje pomoc gminie w pozyskiwaniu kolejnych pieniędzy. Jak zaznacza, programy resortu sportu cieszą się dużą popularnością. Program „Sportowa Polska” jest oblegany, ale część małych samorządów nie jest w stanie pokryć wkładu własnego, w związku z czym takie wnioski są odrzucane.

W ramach dofinansowania powstaje też zespół boisk pełnowymiarowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Opatowie.

Reklama