Zamieszanie na Domaszowskiej, kierowcy łamią zakazy

Data publikacji: 18.10.2021 13:01
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.10.2021. Kielce. Łamanie przepisów na ulicy Domaszowskiej

18.10.2021. Kielce. Łamanie przepisów na ulicy Domaszowskiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kierowcy nagminnie łamią przepisy na ulicy Domaszowskiej w Kielcach. Od soboty obowiązuje tam nowa organizacja ruchu, w związku z przebudową skrzyżowania alei Solidarności z Domaszowską. Nasz fotoreporter, w ciągu pięciu minut uchwycił na zdjęciach kilka pojazdów, które mimo zakazu jechały „pod prąd”.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach apeluje, aby kierowcy zapoznali się z nowym oznakowaniem i się do niego stosowali. Dodaje, że funkcjonariusze będą monitorować, czy pojazdy poruszają się prawidłowo, a w razie nieprawidłowości, będą nakładać kary.

Zdaniem jednego z mieszkańców Kielc, powinno być więcej znaków informujących o tym, jak wygląda tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Domaszowskiej.

- Mam niedaleko garaż. Zanim wsiadłem do samochodu musiałem przyjść na piechotę i sprawdzić, czy mogę wjechać w ulicę Wiejską. Nie mam pojazdu uprzywilejowanego, z tego wynika, że muszę zrobić rundę ulicą Domaszowską - mówi.

Na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego obowiązuje ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Wiejską i Górną. Z kolei na ul. Domaszowskiej, ruch jednokierunkowy jest wprowadzony na fragmencie między skrzyżowaniem z ul. Wiejską i Górną do Poleskiej i Żniwnej.

Ruch w przeciwnym kierunku jest poprowadzony ul. Poleską i Leszczyńską. Ponadto wprowadzony jest także zakaz wjazdu z ul. Domaszowskiej w ul. Górną, Zbożową, a także Wiejską. Dojazd do Górnej i Zbożowej jest możliwy poprzez objazd: ul. Domaszowską, Żniwną oraz Tylora. Wjazd na ul. Wiejską odbywa się przez ul. Leszczyńską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania.

W ramach inwestycji, na skrzyżowaniu al. Solidarności i al. Tysiąclecia Państwa Polskiego ma powstać wyspa centralna, a ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną. W planach jest także wybudowanie dwóch małych rond na skrzyżowaniach Domaszowskiej z ul. Górną oraz Żniwną.

Remont obejmuje także chodniki. Powstaną nowe ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 23 mln zł. Inwestycja miała być gotowa do końca czerwca przyszłego roku.

Reklama