Zamieszanie ze sprawozdaniem finansowym koneckiego szpitala

Data publikacji: 02.10.2020 13:52
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sesja Rady Powiatu w Końskich

Sesja Rady Powiatu w Końskich
Fot. youtube.pl

Rada Powiatu nie zatwierdziła dokumentu, choć pierwsze przekazy wskazywały, że go zaakceptowali. Nieścisłości są skutkiem wpisu w uchwale, nad którą głosowali rajcy.

Na stronie internetowej e-sesja, w porządku obrad pojawił się punkt o zatwierdzeniu raportu finansowego szpitala. Jednocześnie w projekcie uchwały znalazło się sformułowanie o „niezatwierdzeniu sprawozdania".

01.10.2020 Końskie. Brak uchwały w BIP i brak jasnego przekazu o głosowaniu nad niezatwierdzeniem sprawozdaniaFot. Starostwo Powiatowe w Końskich

 

Jak mówi radna Beata Zbróg, mogło to wprowadzić w błąd.

- W treści uchwały pojawił się zapis, że głosujemy za nieprzyjęciem sprawozdania finansowego. Do opinii publicznej może trafić taki przekaz, jakby radni głosujący „przeciw”, opowiadali się przeciwko przyjęciu sprawozdania. Tak nie było - głosowaliśmy przeciwko nieprzyjęciu sprawozdania finansowego - podkreśla radna.

Brak akceptacji dla sprawozdania finansowego szpitala może doprowadzić do utraty płynności finansowej i odcięcia od zewnętrznych funduszy. Wojciech Przybylski dyrektor lecznicy informuje, że brak zatwierdzenia sprawozdania finansowego drugi rok z rzędu uniemożliwia pozyskanie funduszy unijnych i kredytu obrotowego.

01.10.2020 Końskie Wyniki głosowania imiennegoFot. Starostwo Powiatowe w Końskich

Grzegorz Piec, starosta konecki przyznaje, że nie chce brać na siebie zobowiązań szpitala, ponieważ od 21 maja 2021 roku zmieniają się przepisy.

- Być może 21 maja 2021 roku rząd zrobi coś ze stratami szpitali, a jeśli jako starostwo weźmiemy na siebie zobowiązanie spłacenia długu szpitala, to będziemy musieli się z tego nie wywiązać - mówi.

Strata szpitala za 2019 rok wynosi 5 mln złotych, a starostwo miałoby pokryć 2 mln złotych.

01.10.2020 Końskie. Brak uchwały w BIP i brak jasnego przekazu o głosowaniu nad niezatwierdzeniem sprawozdaniaFot. Starostwo Powiatowe w Końskich

Reklama