Zaprawieni turyści deszczu się nie boją

Data publikacji: 11.07.2020 19:19
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.07.2020 Ostrowiec. Spacer po mieście. Na zdjęciu (od lewej): Monika Bryła-Mazurkiewicz - prezes Centrum Krajoznawczo-Historycznego im. prof. Mieczysława Radwana, Alicja Biskupska i Janusz Rodzeń

11.07.2020 Ostrowiec. Spacer po mieście. Na zdjęciu (od lewej): Monika Bryła-Mazurkiewicz - prezes Centrum Krajoznawczo-Historycznego im. prof. Mieczysława Radwana, Alicja Biskupska i Janusz Rodzeń
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało w sobotę kolejny spacer po mieście. Tym razem można było poznać historię osiedla Kuźnia.

Historyczne wyprawy zwykle cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak dziś z oferty zwiedzania skorzystały zaledwie dwie osoby. Janusz Rodzeń i Alicja Biskupska mówią, że nie boją się deszczu, a bardzo lubią poznawać historię miasta, które kochają.

- Zaciekawiona jestem dziejami mojej miejscowości, w której żyli moi dziadkowie i pradziadkowie. Ja też takie spacery potem urządzam moim wnukom i opowiadam im - mówi Alicja Biskupska.

Z kolei Janusz Rodzeń przyszedł na spacer, ponieważ sobotę miał wyjątkowo wolną od pracy.

11.07.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Tablica na os. KuźniaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Troszeczkę chcę powspominać tę część Ostrowca Świętokrzyskiego. Jestem stąd, kocham to miejsce i chcę poznawać jego historię - zaznaczył Janusz Rodzeń.

Monika Bryła-Mazurkiewicz, prezes centrum oraz historyk mówi, że osiedle Kuźnia wcześniej było osadą i warto wiedzieć na ten temat jak najwięcej. A zaprawionym turystom pogoda nigdy nie będzie przeszkadzała.

- Przechodzimy ulicami osiedla Kuźnia, gdzie są piękne wille, placówki oświatowe, a kiedyś był też szpital czy siedziba gestapo - mówi Monika Bryła-Mazurkiewicz.

Dodaje, że legenda głosi, że w Pałacu Tarnowskich, który teraz jest siedzibą hotelu, straszy duch zakonnicy, jednak ubiegłoroczne spacery tego nie potwierdziły.

Prawdopodobnie spacer po tym osiedlu zostanie powtórzony za tydzień.

Tagi do tego wpisu
Reklama