Zarejestrowanie pojazdu wciąż wymaga... cierpliwości

Data publikacji: 17.08.2020 20:15
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.08.2020 Kielce. Kolejka do urzędu miasta

17.08.2020 Kielce. Kolejka do urzędu miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarejestrowanie samochodu w dobie pandemii koronawirusa wciąż przysparza wielu problemów. Mimo starań urzędników, petenci wydziałów komunikacji zarówno w kieleckim ratuszu, jak i Starostwie Powiatowym w Kielcach muszą uzbroić się w cierpliwość. Na nasz telefon interwencyjny otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących tej sprawy.

Jak informuje Stefan Bąk, członek zarządu powiatu kieleckiego, mimo że tamtejszy wydział komunikacji dziennie rejestruje ponad 120 pojazdów. Urzędnicy cały czas starają się zwiększyć przepustowość wydziału, miedzy innymi dzięki wydłużeniu godzin pracy we wtorki, środy i czwartki.

- Ponadto od jutra wprowadzamy możliwość elektronicznego umówienia terminu wizyty w celu rejestracji samochodu. Aby tego dokonać należy wejść na stronę starostwa. Dodatkowo, aby usprawnić pracę wydziału zatrudniliśmy kolejne 3 osoby, a także ogłosiliśmy nabór na dodatkowe cztery stanowiska do obsługi wydziału komunikacji - dodaje. 

Stefan Bąk nie ukrywa, że kolejki w wydziale komunikacji mogą być także efektem trwającego sezonu urlopowego wśród pracowników. Jak zaznacza, w okresie pandemii koronawirusa obowiązek zarejestrowania samochodu został wydłużony z 30 do 180 dni.

Problemów z zarejestrowaniem auta nie unikniemy także w Urzędzie Miasta w Kielcach. Jak informuje Grzegorz Witkowski, zastępca dyrektora wydziału komunikacji - mimo udostępniania aż trzech możliwości rezerwacji terminu wizyty, zainteresowanie mieszkańców jest wciąż bardzo duże.

Zaznacza, że poza rejestracją telefoniczną i elektroniczną dostępną z dnia na dzień, możliwe jest zarezerwowanie wizyty w sposób elektroniczny z wyprzedzeniem, jednak do końca września wszystkie terminy zostały już zajęte.

- Obecnie dostępne jest zatem zarezerwowanie wizyty z dnia na dzień w sposób telefoniczny lub za pośrednictwem internetu umowwizyte.kielce.eu. Rezerwacja rozpoczyna się od godziny 7.30. W wydziale komunikacji dziennie obsługujemy około 200 osób, staramy się, aby obsługa realizowana była jak najsprawniej z zachowaniem bezpieczeństwa zarówno klientów jak i urzędników - dodaje.

Grzegorz Witkowski zaznacza, że do końca sierpnia pracownicy urzędu będą uruchamiać kolejne wolne terminy rezerwacji wizyt, dla osób chcących zarejestrować swój pojazd w przyszłości.

Dotyczy to października, bo wrzesień cały jest zajęty.

Reklama