Zarzut zabójstwa dla nożownika z Ostrowca

Data publikacji: 27.04.2021 15:10
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarzut zabójstwa usłyszał 52-letni Andrzej P. Mężczyzna jest podejrzany o pozbawienie życia znajomego. Do zdarzenia doszło w niedzielę, w jednym z domów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tego samego dnia w sprawie zostały zatrzymane dwie osoby. To małżeństwo. 52-letni mężczyzna w chwili zatrzymania miał 0,5 promila alkoholu, a jego 49-letnia żona promil. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jej szef Cezary Skalmierski informuje, że zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, a kobieta zarzut związany z nieudzieleniem pomocy pokrzywdzonemu.

Prokuratura nie ujawnia motywów działania sprawcy. Wobec Andrzeja P. skierowano do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Jeszcze dziś zostanie rozpatrzony. W trakcie sekcji zwłok na ciele mężczyzny stwierdzono cztery rany kłuto-cięte.

- Został znaleziony nóż w rzece Kamiennej. Zakładamy hipotezę, że jest to narzędzie zbrodni, jednak 100 proc. pewność będziemy mieli po przeprowadzeniu badań - dodaje prokurator.

Za zabójstwo grozi dożywocie.

Reklama