Zarzuty za znęcanie się nad rocznym dzieckiem

Data publikacji: 07.10.2021 16:46
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rodzice rocznego chłopca, który we wtorek (5 października) trafił do szpitala wojewódzkiego w Kielcach, usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 32-letni Cezary G. jest podejrzany o znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem, a 28-letnia Alicja Ż. o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Cezary G. został tymczasowo aresztowany.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód.

Przypomnijmy, chłopiec trafił do lecznicy we wtorek (5 października). Wówczas pracownicy szpitala, którzy byli zaniepokojeni stanem jego zdrowia, powiadomili o sprawie policję. Roczny chłopiec miał złamaną rękę i nogę oraz był ogólnie zaniedbany.

Małego pacjenta do szpitala przywiozła 28-letnia matka. Śledczy ustalili, że tego dnia opiekę nad dzieckiem sprawował 32-letni ojciec. Rodzice zostali zatrzymani.

Sprawą zajęli się śledczy, którzy przesłuchali świadków, zabezpieczyli dokumentację medyczną oraz uzyskali opinię sądowo-lekarską, dotyczącą obrażeń u chłopca. Na tej podstawie postawiono zarzuty podejrzanym.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że 32-letni Cezary G. jest podejrzany o znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała. Z kolei 28-letnia Alicja Ż. o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w sytuacji, gdy ciążył na niej obowiązek opieki nad nim.

Prokurator wnioskował o tymczasowe aresztowanie Cezarego G. Decyzji sądu podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące. Z kolei wobec matki chłopca zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia, a kobiecie 5.

Chłopiec przebywa w szpitalu, natomiast pozostałe troje dzieci podejrzanych zostało przekazane pod opiekę rodzinie zastępczej.

Reklama