Zarzuty za zniszczenie cukierni

Data publikacji: 12.10.2021 11:11
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

24-letnia kobieta i jej rówieśnik staną przed sądem, za zanieczyszczenie jednej z kieleckich cukierni. Do zdarzenia doszło w niedzielę (3 października). Kobiecie i mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna.

Przedstawienie zarzutów dla 24-latki i jej rówieśnika miało związek z informacjami, dotyczącymi incydentu przy jednej z cukierni. W niedzielę, nieznane osoby rozrzuciły śmieci oraz naniosły nieznaną substancję na drzwi wejściowe do lokalu. Sprawa została zgłoszona funkcjonariuszom z Komisariatu Policji III w Kielcach, którzy zweryfikowali zebrane informacje. Okazało się, że wskutek działania sprawców mienie nie zostało trwale uszkodzone, niemniej jednak mundurowi nadal poszukiwali podejrzewanych, by rozliczyć ich za zaśmiecanie.

Stróże prawa ustalili pod koniec ubiegłego tygodnia, że związek z tym zdarzeniem mieli 24-latek z gminy Morawica, oraz kobieta, pochodząca z powiatu starachowickiego. Podejrzewani przyznali, że zaśmiecili rejon przy lokalu, a kobieta naniosła na klamkę cukierni prawdopodobnie gaz pieprzowy.

W związku z popełnionymi wykroczeniami, policjanci skierowali wobec obu tych osób wnioski o ukaranie. Kobiecie i mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Tagi do tego wpisu
Reklama