Zawichojska młodzież sama utworzyła dla siebie przyjazne miejsce spotkań

Data publikacji: 30.07.2021 17:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.07.2021. Zawichost. Miejsce dla młodzieży

30.07.2021. Zawichost. Miejsce dla młodzieży
Fot. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście

Centrum Zawichostu zmieniło wygląd. Przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury powstał ogród z miejscem dla młodzieży, z ławeczkami i meblami do wypoczynku.

Jak powiedziała Patrycja Sus-Lutyńska, dyrektor domu kultury - projekt powstał przede wszystkim dzięki rozmowom z młodymi ludźmi, którzy przedstawili swoje potrzeby i oczekiwania. Okazało się, że wśród nich na pierwszym miejscu jest posiadanie ładnego, przyjaznego miejsca, w którym można wspólnie spędzić czas na rozmowie i innych zajęciach. Zrodził się pomysł urządzenia terenu przed domem kultury jako ogrodu.

Uczestnikami projektu była młodzież w wieku od 13 do 19 lat. Jak powiedział Kacper Siemieniec - wszyscy otrzymali jakieś zadania do wykonania. Było to np. odkuwanie tynku ze ścian przed budynkiem, potem trzeba było to miejsce na nowo pomalować, konieczne było usunięcie zbędnych krzewów i roślin rosnących na skarpie i posadzenie nowych. Kupiona została też pergola oraz meble do ogrodu. Zdaniem Kacpra - projekt spełnia oczekiwania młodzieży, widać, że osoby wypoczywające w ogrodzie dobrze się tam czują.

Realizacja projektu kosztowała ponad 10 tys. zł, z czego 8,5 tys. zł pochodziło z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać szanse”. Pozostałe pieniądze przekazała gmina i dom kultury.

Podczas otwarcia ogrodu podsumowano cały projekt, podziękowano partnerom, odbył się też koncert.

Tagi do tego wpisu
Reklama