Zawodnicy PGE Vive Kielce powołani do reprezentacji Polski

Data publikacji: 28.05.2020 14:56
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trzech graczy PGE Vive zostało powołanych do reprezentacji Polski. Uznanie w oczach trenera Patryka Rombla znaleźli bramkarz Mateusz Kornecki, skrzydłowy Arkadiusz Moryto i lewy rozgrywający Tomasz Gębala.

Dla tego ostatniego to powrót do kadry po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana i rekonwalescencją.

W gronie reprezentantów znalazł się także inny kielczanin Szymon Sićko, który jest obecnie wypożyczony z zespołu mistrza Polski do Górnika Zabrze.

Trenerem odpowiedzialnym za pracę z bramkarzami jest Sławomir Szmal.

Zgrupowanie szkoleniowe rozpocznie potrwa od 12 do 25 czerwca w COS w Cetniewie.

Pełna lista kadrowiczów:

  1. Kornecki Mateusz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  2. Zembrzycki Mateusz – KPR GO S.A.
  3. Zakreta Łukasz – MKS Kalisz sp. z o.o.
  4. Krajewski Przemysław – SPR Wisła Płock S.A. (od 15 do 20.06.)
  5. Jarosiewicz Piotr – KS Azoty-Puławy S.A.
  6. Czuwara Jan – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  7. Sićko Szymon – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  8. Łangowski Antoni – KS Azoty-Puławy S.A.
  9. Olejniczak Michał – UKS Miś Gorzów Wlkp. – SMS Gdańsk (od 15.06.)
  10. Gębala Tomasz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  11. Piechowski Mateusz – SPR Wisła Płock S.A.
  12. Pilitowski Maciej – MKS Kalisz sp. z o.o.
  13. Kondratiuk Adrian – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  14. Działakiewicz Szymon – KPR GO S.A.
  15. Paczkowski Paweł – Telekom Veszprem (HUN) (od 15.06.)
  16. Bondzior Krystian – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  17. Moryto Arkadiusz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  18. Dawydzik Dawid – KS Azoty-Puławy S.A.
  19. Klimków Jan – KPR GO S.A.
  20. Landzwojczak Ryszard – MMTS Kwidzyn
  21. Krawczyk Paweł – SPR Górnik Zabrze

Zawodnicy rezerwowi:

  1. Daszek Michał – SPR Wisła Płock S.A.
  2. Przybylski Rafał – KS Azoty-Puławy S.A.
  3. Walczak Patryk – TuS N-Luebbecke (GER)
  4. Morawski Adam – SPR Wisła Płock S.A.
  5. Wyszomirski Piotr – TBV Lemgo Lippe (GER)
  6. Chrapkowski Piotr – S.C. Magdeburg (GER)
  7. Majdziński Maciej – Bergischer HC (GER)
  8. Syprzak Kamil – Paris Saint Germain (FRA)
  9. Gębala Maciej – SC DHfK Lipsk (GER)

Kadra szkoleniowa:

  1. Rombel Patryk – trener główny
  2. Jurecki Bartosz – trener asystent
  3. Szmal Sławomir – trener współpracujący
  4. Zieliński Michał – kierownik
  5. Jurasz Wojciech – lekarz
  6. Buczak Jerzy – fizjoterapeuta
  7. Urbański Marcin – fizjoterapeuta
  8. Wicha Łukasz – trener przygotowania motorycznego
  9. Adamska Paulina – statystyk
  10. Habrat Paweł – psycholog

 

Reklama