Zbigniew Koniusz: cywilizujemy swoje podejście do COVID-19 [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 23.09.2020 08:22 / Data aktualizacji: 23.09.2020 09:46
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.09.2020 Kielce. Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

23.09.2020 Kielce. Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Za profesjonalne podejście dyrektorów tych świętokrzyskich szkół, w których pojawiły się potwierdzone przypadki COVID-19 dziękował na naszej antenie wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

- Po raz kolejny dziękuję za bardzo merytoryczne podejście dyrektorów szkół, gronu pedagogicznemu, a także inspekcji sanitarnej. Zdarzają się przypadki dodatnie i będą się zdarzać, czy to wśród nauczycieli, czy uczniów, ale zauważamy to, że nie ma paniki. Jest bardzo profesjonalne podejście i gradacja tego, co możemy zastosować - od izolacji jednej osoby przez izolację klasy, czy przejście w zdalne nauczanie, nie było jeszcze przypadku, aby zamykać całą placówkę oświatową - podkreślił gość Radia Kielce.

Jak już informowaliśmy, pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa ma jeden z nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie. Szkoła czeka na decyzję sanepidu w sprawie wprowadzenia nauki zdalnej lub hybrydowej.

Poza tym COVID-19 potwierdzono u uczennicy w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach.

Ponadto wojewoda świętokrzyski odniósł się do obaw przez koronawirusem. 

- Nie bójmy się koronawirusa! - apelował na naszej antenie do lekarzy świętokrzyskich przychodni. Jak przyznał, wciąż przybywa skarg od pacjentów, którzy nie mogą spotkać się ze swoimi specjalistami.

- Teleporada jest super rzeczą, jest to rewolucja w kontakcie pacjent - lekarz, natomiast w dalszym ciągu, szczególnie w tym okresie wzmożonej aktywności wirusów grypy i COVID-19, podejdźmy do tego bardzo profesjonalnie. Mamy wszystkie środki racjonalnej ochrony przed koronawirusem, począwszy od maseczek, fartuchów poprzez środki odkażające, co jest zupełnie inną sytuacją niż była na początku - podkreślił gość Radia Kielce. 

Wojewoda pytany, w jaki sposób można wymusić u lekarzy więcej wizyt w przychodniach, stwierdził, że w tej sytuacji pozostaje tylko apel.

- O ile szpitale wdrożyły procedury otwartego lecznictwa, nie ma racjonalnego wytłumaczenia na inne reagowanie w tej sytuacji - mówi gość Radia Kielce.

Zbigniew Koniusz sceptycznie odnosi się do szybkiego wypracowania skutecznej szczepionki na COVID-19, dlatego - jak podkreślił - ważne jest przed wszystkim wzmacnianie swojej odporności.

Tagi do tego wpisu
Reklama