Zbigniew Koniusz: nie ma lawinowego wzrostu zachorowań

Data publikacji: 09.06.2020 08:02
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.06.2020. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

09.06.2020. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie jest pod kontrolą.

Jak przypomniał wojewoda Zbigniew Koniusz, zanotowane wczoraj 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim nie jest związane z lawinowym wzrostem zachorowań, ale z opóźnieniami w raportowaniu przez nowe laboratoria, które powstały w regionie.

Jak poinformował wojewoda, wczoraj w Starachowicach zanotowano około 20 przypadków zachorowań. Wszyscy to pracownicy firmy Animex. Jak jednak zauważył gość Radia Kielce, są to pracownicy wcześniej wytypowani przez sanepid i przebywający na kwarantannie. Nie ma nowych zakażeń wśród osób aktualnie pracujących. To dobra informacja, bo pokazuje, że zarówno dyrekcja zakładu, jak i sanepid we właściwym czasie wprowadziły kwarantanne i zminimalizowały ryzyko zakażenia innych pracowników.

Wojewoda dodał, że w Starachowicach cały czas pracuje mobilny punkt pobrań wymazów do testów, ale zainteresowanie nim nie jest aż tak duże. Zgłasza się połowa osób typowanych przez dyrekcje poszczególnych zakładów. Z dotychczas przebadanych próbek tylko jeden test był pozytywny.

Podobne wiadomości
Reklama