Zbigniew Ziobro: symboliczna różnica w pojmowaniu spraw zwykłych ludzi

Data publikacji: 10.07.2020 16:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2020. Opatów. Wizyta Zbigniewa Ziobro - ministra sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Staniek - starosta opatowski, Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości, Tomasz Jamka - członek zarządu województwa

10.07.2020. Opatów. Wizyta Zbigniewa Ziobro - ministra sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Staniek - starosta opatowski, Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości, Tomasz Jamka - członek zarządu województwa
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Politycy Platformy Obywatelskiej, której wiceprzewodniczącym jest Rafał Trzaskowski, konsekwentnie krytykują Fundusz Sprawiedliwości. Im nie podoba się, że przekazujemy te pieniądze na rzecz szpitali czy OSP. Oni by zlikwidowali te działania – twierdzi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który w Opatowie podsumował działania funduszu w ostatnich latach.

Jak dodał, Platforma Obywatelska nie przykłada wagi do potrzeb zwykłych ludzi. W 2012 roku, rząd PO w całej Polsce na bezpłatne porady prawne wydał 1,5 mln zł. Rząd Zjednoczonej Prawicy, w tym roku przeznaczył na ten cel 73 mln zł. Zbigniew Ziobro uważa, że to symboliczna różnica w pojmowaniu spraw zwykłych ludzi, których często nie stać na prawnika. Zbigniew Ziobro podkreśla wagę nadchodzącej drugiej tury wyborów.

- Gdyby, odpukać, wybory wygrał pan Trzaskowski, finansowanie straży pożarnych, czy inwestycji w szpitalach może się okazać niemożliwe - mówi Zbigniew Ziobro.

Stwierdził także, że zmiana w pałacu prezydenckim skutkować może wycofaniem się z programów społecznych, takich jak: trzynasta emerytura czy 500 plus.

Zaznaczył, że w niedzielę, Polacy wybiorą miedzy Polską biało-czerwoną, a tęczową. Według niego podział nie jest przypadkowy, ponieważ między kandydatami jest fundamentalna różnica.

- Platforma z wiceprzewodniczącym panem Trzaskowskim myślała o Polsce w taki sposób, aby kumulować pieniądze w aglomeracje miejskie, a my myślimy o tym, aby wspierać rozwój wszystkich tych ziem, które przez długi czas nie były dofinansowane - mówi Zbigniew Ziobro.

Jak zauważył, każdego roku Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy wydaje miliony złotych na nowinki związane z aktywistami homoseksualnymi.

10.07.2020. Opatów. Wizyta Zbigniewa Ziobro - ministra sprawiedliwości. Na zdjęciu senator Jacek WłosowiczFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Senator Jacek Włosowicz stwierdził, że z perspektywy ostatnich pięciu lat to rok 2015 był dla Polski przełomowy.

- By w dalszym ciągu móc dokonywać zmiany, które obiecaliśmy, potrzebna jest harmonijna współpraca rządu z prezydentem. Senat co prawda pracuje zgodnie z regulaminem, ale często przedłuża pewne sprawy, to jeden z przykładów - mówi Jacek Włosowicz.

Poseł Mariusz Gosek odniósł się do zarzutów wobec rządów Zjednoczonej Prawicy, jakoby pomoc kierowała głównie do samorządów z włodarzami z nią związanymi. Zdaniem parlamentarzysty sam Fundusz Sprawiedliwości wskazuje, do kogo trafia pomoc.

10.07.2020. Opatów. Wizyta Zbigniewa Ziobro - ministra sprawiedliwości. Na zdjęciu poseł Mariusz GosekFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- 98 gmin z regionu złożyło wnioski o dofinansowanie dla OSP. Wszystkie te wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, a jak wiadomo, znacząca część gmin w regionie jest rządzona przez PSL - mówi Mariusz Gosek.

Zbigniew Ziobro apeluje, aby wziąć udział w wyborach i wybrać Polskę biało-czerwoną, a nie tęczową.

10.07.2020. Opatów. Wizyta Zbigniewa Ziobro - ministra sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): senator Jacek Wlosowicz, poseł Mariusz Gosek, Małgorzata Jalowska - wicestarosta opatowski, Tomasz Staniek - starosta opatowski, minister Zbigniew ZiobroFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Reklama