Zespoły cheerleaders na mistrzostwach w Kielcach

Data publikacji: 19.11.2020 12:42
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.Mistrzostwa Polski Cheerleaders

12.Mistrzostwa Polski Cheerleaders
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

1,2 tys. uczestników z 70 klubów z całej Polski weźmie udział w XXIII Krajowych Mistrzostwach Cheerleaders. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek i w niedzielę, na scenie Kieleckiego Teatru Tańca.

Jak wyjaśnia Bartosz Penkala, prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, ze względu na pandemię, tegoroczna rywalizacja będzie mieć charakter zdalny.

- Na miejscu, w Kielcach, będą tylko komisje sędziowskie i pracownicy, którzy będą realizować transmisję online i prezentować materiały video, nadesłane przez uczestników. Sędziowie będą oceniać występy w czasie rzeczywistym, w czasie pokazu, tak jak ma to miejsce podczas zwykłych mistrzostw - mówi.

Krajowe Mistrzostwa Cheerleaders to cykliczne wydarzenie, przyciągające coraz większą rzeszę fanów oglądających choreografie, barwne stroje i rekwizyty. Układy zostały przygotowane przez najlepszych trenerów w Polsce, którzy szkolą się podczas tzw. „cheer campów” oraz warsztatów zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders i międzynarodowe organizacje partnerskie.

W tym roku zabraknie bezpośredniego kontaktu zawodników i trenerów oraz wymiany doświadczeń, czyli tego, co jest cenną wartością dodatkową wszelkiego rodzaju turniejów i zawodów, ale jak mówi Bartosz Penkala, liczy się też to, że zespoły będą mogły się zaprezentować.

- W związku z tym, że zawodnicy cały czas pracują, jest potrzeba, by zaprezentowali swoje umiejętności, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację tych zawodów w formie online. Jest to bardziej bezpieczne, ale też pozwoli uhonorować tych, którzy przez cały rok ciężko pracowali - podkreśla.

Organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders - organizacja sportowa zajmująca się propagowaniem i rozwojem cheerleadingu w Polsce. W roku 2018 obchodziła ona 30-lecie istnienia. PSCh zrzesza prawie 3 tys. członków, skupionych wokół 61 klubów sportowych, stowarzyszeń i szkół tańca z całej Polski.

Od 2018 roku cheerleading jest dyscypliną sportową, a czynione są starania, by stal się także dyscypliną olimpijską.

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek, o godzinie 9:00. O tej samej porze wystartują konkurencje w drugi dzień turnieju, w niedzielę 22 listopada. Całość będzie transmitowana online.

Tagi do tego wpisu
Reklama