Zieleń miejska może posprzątać grób

Data publikacji: 26.10.2020 15:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.10.2020 Kielce. Sprzątanie grobów na cmentarzach

24.10.2020 Kielce. Sprzątanie grobów na cmentarzach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach przypomina o możliwości skorzystania z usług opieki nad nagrobkami na cmentarzach. Pracownicy spółki oferują posprzątanie grobu i jego najbliższego toczenia, a także ustawienie zniczy i wiązanek.

Marcin Batóg, rzecznik prasowy instytucji informuje, że by zamówić usługę, należy na stronie internetowej cmentarzekieleckie.zielen.kielce wybrać zakładkę „Kontakt z cmentarzem” i wskazać konkretny grób.  

- Na tej stronie istnieje również wyszukiwarka grobów, dlatego ci, którzy nie są pewni w której kwaterze i w którym rzędzie znajduje się nagrobek ich bliskich, powinni skorzystać z tej strony. W ten sposób bardzo dokładnie będzie można wskazać miejsce, wyjaśnia rzecznik spółki.

Jak dodaje Marcin Batóg, usługi są oferowane na cmentarzach w Kielcach i Cedzynie.

- Po wykonanej usłudze oczywiście wysyłamy zdjęcie, by pokazać naszemu zleceniodawcy jak wygląda posprzątany nagrobek. Usługi prowadzimy na cmentarzach, które są administrowane i zarządzane przez naszą spółkę i to są cmentarze w Cedzynie oraz cmentarze przy ulicach Kwasa i Ściegiennego - dodał Marcin Batóg.

Posprzątanie nagrobka oraz jego otoczenia kosztuje 120 zł, koszt ustawienia znicza to 20 zł, a wiązanki 70 zł.

Reklama