Zimne grzejniki w prawobrzeżnym Sandomierzu

Data publikacji: 02.10.2020 14:53
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.10.2020. Sandomierz. Bloki Sandomierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

02.10.2020. Sandomierz. Bloki Sandomierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy bloków w prawobrzeżnej części Sandomierza wciąż mają zimne kaloryfery. Zarząd spółdzielni mieszkaniowej wstrzymuje się z zamówieniem dostaw, uzasadniając tę decyzję względami ekonomicznymi.

Andrzej Bolewski, prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego Sandomierz twierdzi, że nie chce narażać mieszkańców na zbyt duże wydatki. Obecnie trwa uzupełnianie wody w instalacji, a kaloryfery mają być ciepłe w najbliższy czwartek.

Jako pierwsza, z wnioskiem o włączenie dostaw ciepła wystąpiła największa w mieście Sandomierska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Od środy uruchamiane są instalacje w kolejnych budynkach. Od wczoraj ciepło kierowane jest także do mieszkań zarządzanych przez miasto.

Rafał Binięda, prezes Przedsiębieorstwa Energetyki Cieplnej w Sandomierzu apeluje do mieszkańców, aby sprawdzili, czy kaloryfery są sprawne. W razie stwierdzenia uchybień należy kontaktować się z pogotowiem ciepłowniczym pod numerem 993.

Mieszkańcy Sandomierza mogą spodziewać się nieznacznej obniżki cen za ciepło. Ceny mogą spaść od grudnia, lub stycznia. Zaplanowane taryfy zakładają stawki niższe od 3 do 5 proc. Musi je jeszcze zatwierdzić Urząd Regulacji Energetyki.

Tagi do tego wpisu
Reklama