Zjednoczenie Lewicy z Wiosną to dobry kierunek - twierdzi poseł Szejna

Data publikacji: 17.07.2021 17:31
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Andrzej Szejna - lider Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim

Na zdjęciu: Andrzej Szejna - lider Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Nowa Lewica dopełniła kurs na zjednoczenie z Wiosną - stwierdził po sobotniej radzie krajowej ugrupowania poseł Andrzej Szejna, lider Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim. Mimo że przed rozpoczęciem posiedzenia Włodzimierz Czarzasty zawiesił w prawach członków sześciu posłów Nowej Lewicy, zdaniem posła Szejny nie ma mowy o kryzysie wewnątrz partii.

- Potwierdziliśmy nasz kurs na dopełnienie zjednoczenia. Na pójście jako Nowa Lewica wraz z partią Razem do wyborów. Będziemy mieć jeden program, jedną listę. Jesteśmy jednolitym, zjednoczonym ugrupowaniem. Z tego powodu się najbardziej cieszę. Sprawa zjednoczenia została zamknięta. Wewnątrz Nowej Lewicy zostały przegłosowane dwie frakcje: SLD i Wiosna, potwierdzony został także termin kongresu zjednoczeniowego, który odbędzie się 9 października - dodaje.

Świętokrzyski parlamentarzysta Nowej Lewicy zaznacza, że w trakcie posiedzenia nie było dyskusji o ewentualnym odwołaniu przewodniczącego Włodzimierza Czarzastego. Dodaje, że zawieszeni w prawach członka działacze Lewicy mają cały czas szansę na powrót do ugrupowania.

- Jeżeli otrzeźwieją w swoich rozważaniach, mogą wrócić w każdej chwili. Są tylko zawieszeni, nie wykluczyliśmy ich z partii. Te osoby dotychczas działały nierozsądnie i wbrew ustaleniom, co do połączenia dwóch partii. Teraz czas na rozmowę, jestem pełen optymizmu co do tego, że większość z nich będzie dalej dla nas pracować. Podobne rzeczy zdarzają się także w innych partiach - podkreśla.

Andrzej Szejna informuje, że jeszcze przed sobotnim posiedzeniem rady krajowej ugrupowania zdecydował się włączyć w szeregi Nowej Lewicy wszystkich członków Wiosny z regionu, dzięki czemu ugrupowanie w województwie świętokrzyskim liczy już w tym momencie ponad 1,6 tys. osób.

Przypomnijmy, w sobotę przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty zawiesił sześciu posłów: Tomasza Trelę, Karolinę Pawliczak, Wiesława Szczepańskiego, Wiesława Buża, Jacka Czerniaka i Bogusława Wontora. Zawieszeni zostali też dwaj członkowie zarządu Sebastian Wierzbicki i Wincenty Elsner.

Następnie, obradujący zarząd Nowej Lewicy podjął uchwałę o powołaniu dwóch frakcji: Sojuszu Lewicy Demokratycznej i frakcji Wiosna. Utrzymał również w mocy decyzje zawieszające członków partii. Kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy zaplanowano na 9 października.

Podobne wiadomości
Reklama