Złote Gody - okazją do życzeń, ale też wspomnień i refleksji

Data publikacji: 04.08.2020 18:04
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.08.2020. Jędrzejów. Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego. Władysława i Henryk Krzysztofik. Medale wręcza Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa

04.08.2020. Jędrzejów. Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego. Władysława i Henryk Krzysztofik. Medale wręcza Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Tolerancja, miłość i wyrozumiałość - to recepta na długoletnie, szczęśliwe i wspólne życie, podkreślali jubilaci świętujący w Jędrzejowie 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Życzenia i gratulacje jubilatom złożył m.in. Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Jak powiedział, przeżycie ze sobą 50 lat to wielka sprawa i wyzwanie. To czas, w którym pary zechciały nauczyć się żyć ze sobą oraz tolerować swoje wady i kochać zalety.

- Niejednokrotnie przyświecało wam powiedzenie „Jeden dzień skłócił - drugi dzień pogodził”. Ja wam gratuluje i życzę kolejnych pięknych jubileuszy - mówił włodarz gminy.

Wśród par świętujących Złote Gody byli m.in. Anna Kwaśnik-Gliwińska i Tadeusz Gliwiński, którzy ślub brali 30 marca 1970 roku. Jak wspominali, był to marcowy zimny dzień z wiatrem i padającym śniegiem. Ślubu w kościele Św. Trójcy udzielał im ksiądz Piotr Styczeń, a przyjęcie weselne odbywało się w domu.

Anna Kwaśnik-Gliwińska jest historykiem sztuki, natomiast Tadeusz Gliwiński przez długie lata był piłkarzem i trenerem. Ich wspólną pasją są m.in podróże. Dochowali się trójki dzieci. - Jesteśmy przykładem na to, jak dwa rodzaje kultur: fizyczna i muzealnictwo mogą się uzupełniać - mówi Anna Kwaśnik-Gliwińska.

Podczas uroczystości nie zabrakło toastów z szampanem, a dla jubilatów z programem artystycznym wystąpiła Małgorzata Piszczek.

Reklama