Złote gody przykładem dla młodych par

Data publikacji: 13.05.2022 14:43
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.05.2022. Pińczów. Złote gody

13.05.2022. Pińczów. Złote gody
Fot. Marta Gajda-Kruk / Radio Kielce

43 pary z gminy Pińczów zostały odznaczone medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonkowie, świętowali jubileusz 50-lecia związku.

Burmistrz Włodzimierz Badurak podkreślił, że to ważny dzień, nie tylko dla obchodzących jubileusz.

- Stworzyliście państwo coś wyjątkowego. Jesteśmy z was dumni. Jesteście dla tych wszystkich, którzy zawarli związek małżeński - przykładem i wzorem do naśladowania. Życzę wam, aby te kolejne lata były pełne zdrowia, miłości, radości i pociechy z całej waszej rodziny, dzieci, wnuków, a może i prawnuków - mówił do jubilatów burmistrz.

13.05.2022. Pińczów. Złote godyFot. Marta Gajda-Kruk / Radio Kielce

Uczestniczący w uroczystości, minister Michał Cieślak powiedział, że to szczególny, ale i uroczysty dzień. Dodał, że w tym roku jego rodzice również będą obchodzić jubileusz 50-lat pożycia małżeńskiego.

- Dziś jest tak trudno, po pierwsze znaleźć drugiego człowieka, z którym się chce przejść przez życie, a po drugie, utrzymać ten związek, miłość. To ogromne wyzwanie, ale i patriotyczna postawa. To rodzina jest najmniejszą komórką, która tworzy państwo i to dzięki rodzinie, państwo funkcjonuje, rozwija się i może później nam wszystkim służyć - dodał.

- Dziś świętują pary, które zawarły swój związek małżeńskie w 1971 roku. To rok, w którym się urodziłem, ale do złotych godów brakuje mi jeszcze 22 lata - powiedział z uśmiechem Zdzisław Woźniak, przewodniczący rady miejskiej.

- Gratuluję państwu, że jesteście razem na dobre i na złe przez te lata. Życzę wam przede wszystkim spokoju, dużo zdrowia i następnych szczęśliwych jubileuszy - dodał.

Wśród par, które świętowały złote gody byli m.in. Danuta i Eugeniusz Bogaczowie, emerytowany dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie. Wychowali dwóch synów, mają czworo wnucząt.

- Trzeba się kochać, rozumieć się wzajemnie, szanować, wspierać. Bywało różnie i trudno, ale były i szczęśliwe chwile. Mimo wszystko do dziś jeszcze bardziej się trzymamy razem - podkreślali.

Dla par świętujących złote gody przygotowano uroczysty obiad oraz szampana. Partnerzy otrzymali też słodkie upominki. Zwieńczeniem wydarzenia był muzyczny występ dzieci i młodzieży z miejscowej Szkoły Muzycznej, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Do tańca przygrywała Kapela Ponidzie Maćka Sobonia.

Reklama