Złote Gody w gminie Mirzec

Data publikacji: 12.07.2021 13:56
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.07.2021. Mirzec. Jubileusz Złotych Godów

12.07.2021. Mirzec. Jubileusz Złotych Godów
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wspólnie przeżyli 50 lat, doczekali się dzieci, wnuków, a nawet prawnuków. Receptę na udane małżeństwo mają prostą - dużo miłości i jeszcze więcej wyrozumiałości.

Dziś małżonkowie z gminy Mirzec odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Wśród odznaczonych byli Jadwiga i Jan Serafinowie. Pytani o to, jak dobrze przeżyć wspólne życie mówią, że trzeba się bardzo kochać i wiele wybaczać.

- Czasem trzeba nie mieć oczu, czasem trzeba nie mieć uszu i prosić Boga o zdrowie i pokorę - mówi pani Jadwiga. Pan Jan dodaje, że przede wszystkim trzeba kochać żonę.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, gratulując małżonkom jubileuszu, mówił, że polska tradycja opiera się na klasycznym modelu rodziny, a taki prezentują odznaczeni dziś małżonkowie.

- Uroczystości takie jak dzisiejsza, są bardzo ważne dla naszej Ojczyzny, pokazują atmosferę bogactwa rodziny, a widocznym znakiem zasług małżonków są medale nadane przez prezydenta Rzeczpospolitej - powiedział parlamentarzysta.

- Dziś medale odebrali małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 50 lat, ale - jak przypomina wójt Mirosław Seweryn - zdarzają się także jubileusze, podczas których świętują także pary z sześćdziesięcioletnim, a nawet siedemdziesięcioletnim stażem.

- Gmina Mirzec jest dobrym miejscem dla rodzin, widać to podczas świąt takich, jak dzisiejsze, ale także patrząc na młodych, którzy chętnie się tu osiedlają. Wszystkim małżonkom życzę, aby doczekali podobnych jubileuszy - mówił wójt.

Uroczystość odbyła się w Modrzewiowym Dworku, dawniej będącym siedzibą rodu Prendowskich.

Reklama