Zmarł Jerzy Jedliński

Data publikacji: 28.12.2020 19:37
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Jerzy Jedliński

Na zdjęciu: Jerzy Jedliński
Fot. Centrum Kultury w Jędrzejowie/Facebook

Zmarł Jerzy Jedliński, muzyk, instruktor Centrum Kultury w Jędrzejowie. Z placówką związany był ponad 40 lat. Był również założycielem i liderem zespołu „Kontrasy”.

Jak mówi Józef Straszak, dyrektor jędrzejowskiego Centrum Kultury, Jerzy Jedliński był wychowawcą rzeszy muzyków oraz autorem wielu kompozycji do spektakli teatralnych wystawianych w placówce oraz piosenek wykonywanych przez jej wokalistów. Związany był również z estradą Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

- Jerzy Jedliński to prawdziwa historia i ikona muzyczna nie tylko Jędrzejowa. Swoją pracę rozpoczął w latach 60-tych w Powiatowej Poradni Pracy Kulturalno-Oświatowej, która później stała się oddziałem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, a potem Centrum Kultury. Był nie tylko wyjątkowym wychowawcą wielu pokoleń muzyków, ale również wspaniałym multiinstrumentalistą - dodał.

Jak powiedział Ireneusz Ślusarczyk, animator kultury oraz instruktor teatralny jędrzejowskiego Centrum Kultury, informację o śmierci Jerzego Jedlińskiego przyjął z wielkim bólem, ponieważ był to wyjątkowy człowiek, który wychował wielu muzyków i wokalistów. Był autorytetem oraz przewodnikiem muzycznym.

- Z panem Jurkiem Jedlińskim współpracę rozpocząłem w 1992 roku, kiedy powstawał kabaret „Kosa Ostra”. Potem przez 10 lat miałem przyjemność z nim pracować podczas tworzenia spektakli teatralnych przede wszystkim dla dzieci oraz koncertów estradowych. Miał duży wkład w mój rozwój osobisty oraz wielu osób, które na pewno dziś z wielkim smutkiem przyjęły informację o jego śmierci - podkreślił Ireneusz Ślusarczyk.

Pogrzeb Jerzego Jedlińskiego odbędzie się 31 grudnia o godz. 11. w kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie.

Tagi do tego wpisu
Reklama