Zmiany kadrowe u oblatów. Ojciec Malajka odejdzie ze Świętego Krzyża

Data publikacji: 18.06.2020 14:06
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: o. Dariusz Malajka

Na zdjęciu: o. Dariusz Malajka
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Będą zmiany personalne w klasztorze na Świętym Krzyżu. Do świętokrzyskiej wspólnoty oblatów dołączy trzech ojców i jeden brat zakonny. Natomiast do innych placówek przeniesionych zostanie trzech ojców ze Świętego Krzyża: Dariusz Malajka, Stanisław Dworek i Tomasz Gali.

Zazwyczaj na przełomie czerwca i lipca następują zmiany personalne w naszych domach zakonnych - informuje przełożony wspólnoty na Świętym Krzyżu o. Marian Puchała.

- Dla nas to jest naturalne zjawisko -dodaje. - Zmieniony będzie m.in. ojciec wikariusz prowincjalny Sławomir Dworek, który zostanie przełożonym w Opolu, w naszej nowopowstającej, budującej się parafii św. Jana Pawła II. Zmieniony zostanie także o. Dariusz Malajka, rektor bazyliki, który otrzymał awans i będzie proboszczem sanktuarium w Kodniu nad Bugiem. Zmienia się także o. Tomasz Gali, który był pomocnikiem mistrza nowicjuszy - wymienia superior.

Najdłużej, bo 12 lat, ze świętokrzyskim sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego był związany o. Dariusz Malajka. Funkcję rektora Bazyliki Mniejszej pełnił przez 7 lat, od momentu wyniesienia kościoła do tej godności. Na tej funkcji zastąpi go o. Krzysztof Czepirski - dodaje superior. Był on przełożonym oblackiej wspólnoty w Katowicach, jest też profesorem homiletyki i nadal będzie wyjeżdżał z wykładami do Wyższego Seminarium.

Z Katowic przyjdzie też o. Bogusław Harla, który będzie posługiwał głównie pielgrzymom przybywającym do sanktuarium. Pomocnikiem Mistrza Nowicjatu, którym jest o. Krzysztof Jamrozy, zostanie natomiast o. Dawid Grabowski. Z kolei z Poznania na Św. Krzyż przyjedzie brat Jakub Król, który zostanie pomocnikiem ekonoma.

Nowi członkowie wspólnoty pojawią się na Świętym Krzyżu na przełomie czerwca i lipca. W sumie świętokrzyska wspólnota będzie liczyła 14 ojców i braci zakonnych.

Reklama