Zmiany na ulicy Czarnowskiej. Nocą zakaz nie będzie obowiązywał?

Data publikacji: 15.10.2021 15:38
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Umożliwienie wjazdu w ulicę Czarnowską z ronda Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w godzinach 23-5 to propozycja jednego z kieleckich radnych. Urząd miasta ma już nawet opracowany projekt, który zezwala na takie rozwiązanie, ale na razie nie chce ujawniać na czym mają polegać.

Interpelację w tej sprawie złożył radny Dariusz Kisiel z Prawa i Sprawiedliwości. Uważa on, że schemat organizacji ruchu w tym miejscu od początku budzi kontrowersje, głównie za sprawą utrudnień z dojazdem do dworców.

- Po konsultacjach z kierowcami i taksówkarzami postanowiłem zaproponować rozwiązanie, które dopuszczałoby ruch na tej ulicy, chociaż w godzinach nocnych. Myślę, że poprawiłoby to dostępność komunikacyjną tej części miasta i byłoby wygodne, bo nie byłoby potrzeby objeżdżać całego miasta, by dostać się na dworzec - mówi radny.

Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, przyznaje, że koncepcja zmiany organizacji ruchu jest już gotowa.

- W urzędzie miasta został opracowany projekt, który miałby na celu zezwolenie na przejazd w godzinach 23-5:00 pojazdom do 3,5 tony. Dotychczasowe ograniczenia zostaną częściowo zniesione, ale tylko na pewien czas. Służby podległe prezydentowi miasta, które są odpowiedzialne za organizację ruchu w mieście, będą przez ten czas obserwować, czy zmiany te okazały się korzystne - wyjaśnia rzecznik.

Projekt czeka na uzyskanie pozytywnej opinii od Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Po otrzymaniu wszystkich zgód, projekt zostanie zatwierdzony i wdrożony w życie.

CZY WJAZD W ULICĘ CZARNOWSKĄ Z RONDA GUSTAWA HERLINGA-GRUDZIŃSKIEGO POWINIEN BYĆ MOŻLIWY W GODZINACH 23-5?
TAK
NIE

Reklama