Zmiany w Centrum Onkologii, to efekt COVID

Data publikacji: 05.10.2020 13:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
10.7.2015 Kielce. Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku

10.7.2015 Kielce. Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wstrzymało przyjęcia do leczenia stacjonarnego oraz w trybie jednodniowej chemioterapii w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku.

Powodem tych decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u 3 lekarzy. Kolejnych 11 medyków przebywa na kwarantannie, informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala.

- To osoby, które są zakażone koronawirusem, bądź miały kontakt z zakażonymi. W naszym szpitalu pracuje ponad 220 lekarzy, więc liczba zakażonych nie jest duża. Dlatego poza kliniką hematologii, pozostałe pracują normalnie - zapewnia rzecznik.

Jak dodaje Izabela Opalińska, koronawirusem zakaziło się również 7 pacjentów kliniki hematologii.

- Dla jednego pacjenta znaleźliśmy miejsce w szpitalu covidowym, natomiast dla pozostałych sześciu pacjentów hematologicznych stworzyliśmy doraźny oddział. Obecnie ich stan jest dobry - dodała Izabela Opalińska.

Wstrzymany do odwołania jest natomiast program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla pacjentów onkologicznych. W ograniczonym zakresie pracuje Zakład Rehabilitacji, nie będą czynne gabinety ambulatoryjne w budynku Z.

Ponadto do piątku włącznie skrócone zostały godziny pracy call-center, które będzie działało od 7.00 do 15.00. Natomiast pozostałe kliniki, poradnie i diagnostyka Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Reklama