Zmiany w organizacji ruchu na przejeździe PKP w Bliżynie

Data publikacji: 29.06.2020 11:45
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Bliżynie na drodze krajowej nr 42 między Końskimi a Skarżyskiem-Kamienną wprowadzono zmiany w organizacji ruchu dla kierowców.

Będą one obowiązywały od dziś do 4 lipca na przejeździe w Bliżynie. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Dla pojazdów do 10 ton od Skarżyska-Kamiennej drogą ekspresową S7 do węzła Barcza, a następnie drogą wojewódzką nr 750 do Lekomina. Dalej przez Samsonów do Odrowąża i drogą krajową nr 42.

Dla pojazdów bez ograniczeń tonażowych od Skarżyska-Kamiennej drogą ekspresową S7 do węzła Kielce-Zachód, następnie drogą krajową 74 przez Miedzianą Górę do Rudy Malenieckiej i drogą nr 42 do Końskich. Analogicznie w przeciwnym kierunku. 

Z kolei w dniach od 4 do 12 lipca zamknięty zostanie przejazd PKP w miejscowości Brzask. Informacje o objazdach związanych z tą częścią inwestycji podane będą później.

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia.

Rzecznik apeluje o zwracanie uwagi na wprowadzone tymczasowe oznakowanie. 

Reklama