Zmniejsza się liczba wolnych łóżek dla chorych na COVID-19

Data publikacji: 30.03.2021 09:42 / Data aktualizacji: 30.03.2021 10:55
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Coraz mniej wolnych łóżek dla chorych na COVID-19 w świętokrzyskich szpitalach. Z danych wojewody świętokrzyskiego wynika, że wczoraj w lecznicach w regionie było wolnych 207 łóżek z 1609 dostępnych miejsc.

Od wielu tygodni nie ma już wolnych łóżek na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Wolnych miejsc nie ma także w szpitalu MSWiA przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie w sumie dla chorych na COVID-19 przygotowano 130 łóżek. Pełne obłożenie jest od kilku tygodni również w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju - informuje Grzegorz Lasak, dyrektor tej placówki.

- Posiadamy 94 łóżka covidowe. One zwalniają się tylko wtedy, gdy wypisujemy kogoś do domu, albo niestety, gdy ktoś umiera. Obecnie wszystkie miejsca są zajęte - dodał Grzegorz Lasak.

Z kolei w Szpitalu Kieleckim od wczoraj przybyło siedmiu pacjentów chorych na COVID-19. Obecnie w tej placówce hospitalizowanych jest 168 pacjentów - informuje Agnieszka Nawrot, pełnomocnik zarządu spółki Artmedik, która jest właścicielem szpitala przy ulicy Kościuszki w Kielcach.

- Szpital Kielecki z wyłączeniem oddziału ginekologiczno-położniczego jest placówką hospitalizującą tylko osoby chore na COVID-19. Mamy dla tych pacjentów 202 łóżka. Obecnie w naszym szpitalu przebywa 168 zakażonych koronawirusem, w tym 30 z nich wymaga wsparcia respiratora. Sytuacja nie jest stabilna, pacjentów nie ubywa. Musimy pamiętać, że najważniejsze w szpitalach covidowych są łóżka z dostępem do tlenu. W naszej placówce jest ich 164 - dodała Agnieszka Nawrot.  

Zapełniają się również miejsca w szpitalu tymczasowym. Obecnie w lecznicy w Targach Kielce hospitalizowanych jest 53 pacjentów, w tym siedem osób pod respiratorem, co oznacza, że pozostały już tylko trzy wolne łóżka.

Reklama