Znają Biblię od podszewki. Dziś zostali nagrodzeni

Data publikacji: 18.06.2021 17:49
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.06.2021. Sandomierz. Laureaci diecezjalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odebrali nagrody z rąk biskupa sandomierskiego. Na zdjęciu (od lewej): biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz, Sławomir Kowalik  - koordynator diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej,  Oliwia Mocak - zdobywczyni I miejsca

18.06.2021. Sandomierz. Laureaci diecezjalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odebrali nagrody z rąk biskupa sandomierskiego. Na zdjęciu (od lewej): biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz, Sławomir Kowalik - koordynator diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, Oliwia Mocak - zdobywczyni I miejsca
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Laureaci diecezjalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odebrali dziś nagrody z rąk biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Uroczystość odbyła się w Kurii Diecezjalnej.

Siedmioro najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych z różnych stron diecezji otrzymało dyplomy i książki. 

Zdobywczyni pierwszego miejsca - Oliwia Mocak z miejscowości Sztombergi zapewnia, że fascynuje ją czytanie Biblii i poznawanie wszystkich ksiąg. Interesuje ją dogłębne przyswajanie wiedzy tam zawartej.

Aleksandra  Banach, z miejscowości Wysoki Duże, zdobywczyni drugiego miejsca stwierdziła, że skoro jest katoliczką, to traktuje znajomość Pisma Świętego, jako swój obowiązek. Obie  laureatki  są uczennicami liceum ogólnokształcącego w Bogorii w powiecie staszowskim. 

Biskup Krzysztof Nitkiewicz podkreśla, że wiedza biblijna jest ważna, ponieważ chrześcijanin musi być świadomy tego, w co wierzy. 

- Sakrament pierwszej komunii świętej i bierzmowanie oczywiście wprowadzają w teologię, prawo kanoniczne i tradycję Kościoła, ale najważniejszy jest bezpośredni kontakt ze Słowem Bożym, bo  jeśli biorę do rąk Pismo Święte, to rozmawiam z samym Panem Bogiem - stwierdził biskup ordynariusz. 

Sławomir Kowalik, diecezjalny koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej był pod wrażeniem wiedzy, zaprezentowanej przez młodzież.   

W tym roku, z powodu epidemii konkurs odbył się w formie online. Wzięło w nim udział 20 szkół ponadpodstawowych z diecezji sandomierskiej, a do finału diecezjalnego zakwalifikowało się 36 osób. W tej edycji konkursu, żadnemu z laureatów z diecezji sandomierskiej nie udało się stanąć na podium na szczeblu ogólnopolskim. W ubiegłym roku trzecie miejsce w kraju zdobyła Faustyna Pochacz 

Reklama