Znamy termin kiedy prezydent Górczyński stanie przed sądem

Data publikacji: 01.10.2020 15:55
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

Na zdjęciu Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

20 października, w Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozpocznie się proces Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest on oskarżony o przekroczenie uprawnień w związku z przetargami na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Jak informuje Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach, dziś odbyło się postępowanie przygotowawcze, na którym m.in. ustalono terminy rozpraw.

- Ustalony został harmonogram pracy sądu i prowadzenia dowodów w tej sprawie. Wyznaczono z góry trzy terminy w tej sprawie: 20 i 27 października oraz 10 listopada - informuje Tomasz Durlej.

Jak dodaje, należy się spodziewać, że w tych terminach zostanie zakończone postępowanie.

Prokuratura zarzuca Jarosławowi Górczyńskiemu, że w trakcie przetargu na odbiór odpadów w 2016 roku nie wyłączył się z postępowania, mimo że znał i faworyzował jednego z oferentów. Ponadto ogłosił przetarg za późno, a także wskazał niewłaściwe konto do wpłaty wadiów oraz dopuścił się innych drobniejszych uchybień, co skutkowało przedstawieniem mu zarzutu.

- Faworyzowanie skutkowało tym, że wybrano mniej korzystną ofertę, czym działał na szkodę gminy Ostrowiec Świętokrzyski - mówił prokurator Tomasz Rurarz.

Prezydentowi Ostrowca grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informowało Radio Kielce, Jarosław Górczyński podkreśla, ze jest niewinny i całą sprawę określa mianem walki politycznej.

Reklama