Znane przeboje i promocja szczepień na kieleckiej Kadzielni

Data publikacji: 01.08.2021 20:30
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Kultura
01.08.2021. Kielce. Koncert „Wspominamy Krzysztofa Krawczyka w anegdotach”

01.08.2021. Kielce. Koncert „Wspominamy Krzysztofa Krawczyka w anegdotach”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Największe przeboje Krzysztofa Krawczyka w nowych aranżacjach, połączone z promocją szczepień przeciw COVID-19 - w koncercie na kieleckiej Kadzielni wzięło udział kilkaset osób.

O oprawę muzyczną zadbali muzycy z Polish Movie Orchestra pod batutą Piotra Sitkowskiego. Wśród wokalistów byli Piotr Salata, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski oraz świętokrzyskie wokalistki: Magdalena Chołuj i Magdalena Sitkowska.

- Głównym celem imprezy było promowanie szczepień przeciwko koronawirusowi - podkreśla wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski. - Chcemy wpisać się w ogólnoświatowy trend, namawiając wszystkich do zaszczepienia się. Nie chcemy powtarzać kolejnych przykrych doświadczeń, jak lockdown, zamykanie szkół i branż usługowych. Żeby to osiągnąć, musimy przyjąć iniekcję, bo tylko w ten sposób możemy w skuteczny sposób chronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem - wyjaśnia wicemarszałek.

Tego samego zdania jest przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś, który przyznaje, że dane na temat czwartej fali nie napawają optymizmem.

- Przez takie wydarzenie jak to dzisiejsze, chcemy pokazać ludziom jak ważne jest to, by powrócić do normalności już raz na zawsze. Udało nam się w te wakacje zahamować wzrost, ale wszystkie dane wskazują na to, że jesień może nie być już tak pozytywna. Tylko zaszczepienie jak największej liczby populacji, około 70 proc. jest w stanie uchronić nas przed kolejną falą pandemii - dodał Andrzej Pruś.

Dlatego przed wejściem na koncert w namiocie Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego można było zapoznać się z informacjami na temat szczepień przeciwko koronawirusowi, a także uzyskać niezbędne informacje o tym, jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji.

- Zachęcamy wszystkich do szczepień przeciwko COVID-19. Rozdajemy balony, piłeczki i ulotki. Mamy także książeczki, w których zawarte są informacje jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji. Pamiętajmy, że nie tylko COVID-19, ale także inne choroby czyhają na nas w tym okresie - mówiła Ewa Ziemkiewicz, kierownik oddziału promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Publiczność pozytywnie oceniała atmosferę koncertu oraz ideę połączenia go z promocją szczepień.

- Każda inicjatywa, żeby jakoś ludzi przekonać do szczepienia jest dobra. Brakuje tego i może dlatego tak mało osób zapisuje się na szczepienia. Dzisiejszy koncert jest super - mówił jeden z uczestników koncertu.

Osoby, które zaszczepiły się między 1, a 29 lipca, mogły otrzymać na niedzielny koncert bezpłatne zaproszenie.

Podobne wiadomości
Reklama