Zniknie kolejna komunikacyjna biała plama w gminie Końskie

Data publikacji: 22.07.2021 09:42
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przystanek komunikacji miejskiej w Końskich

Przystanek komunikacji miejskiej w Końskich
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Od 1 września w gminie Końskie pojawi się nowa linia komunikacji publicznej. Będzie jeździć z Końskich do Górnego Młyna.

Burmistrz Krzysztof Obratański informuje, że zostanie uruchomiona na wniosek mieszkańców.

- Po analizie tras, wniosków i potrzeb zdecydowaliśmy się uruchomić linię z Końskich do Górnego Młyna. To miejscowość nieco na uboczu głównych tras. Droga w tej miejscowości jest ślepa, nie połączona z innymi, więc mieszkańcy mieli duży problem z dojazdem do Końskich - wyjaśnia.

Burmistrz dodaje, że uruchomienie dodatkowej linii komunikacji publicznej jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W sumie gmina otrzymuje ponad 2 mln zł na wszystkie połączenia autobusowe.

- Przy takim poziomie dofinansowania sam udział własny gminy to ponad 300 tys. zł - dodaje.

Przyszłość komunikacji w Końskich uzależniona jest od sytuacji pandemicznej, i od tego czy będzie możliwe dalsze finansowanie. Obecnie, do jednego wozokilometra gmina otrzymuje 2,99 zł dopłaty.

Komunikacja publiczna w Końskich została wznowiona w marcu 2020 roku, po kilkunastu latach przerwy. Burmistrz dodaje, że obecnie w gminie działa 14 linii autobusowych. Samorząd cały czas pracuje nad likwidacją tzw. białych plam i zwiększeniem dostępu do komunikacji dla mieszkańców poprzez uzupełnienie istniejących linii komercyjnych.

Reklama