Zniszczona ławka solarna - wandalizm czy nieszczęśliwy wypadek?

Data publikacji: 11.10.2021 14:01
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kazimierza Wielka. Zniszczona ławka solarna

Kazimierza Wielka. Zniszczona ławka solarna
Fot. Gmina Kazimierza Wielka/Facebook

Jedna z ławek solarnych, które niedawno zamontowano w ramach rewitalizacji rynku w Kazimierzy Wielkiej - została zniszczona.

Do przykrego incydentu doszło z piątku na sobotę (8-9 października).

- Ktoś zbił szkło solarne. Sprawa została zgłoszona na policję, monitoring został zabezpieczony - informuje Ryszard Skowron, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej.

- Rynek wraz z fontanną i otoczeniem jest jeszcze placem budowy. Trwają procedury odbiorowe, dlatego za szkody na tym terenie odpowiada wykonawca. Koszt ławki solarnej wynosi ok. 11 tys. zł. Uszkodzony został jeden z elementów, straty szacujemy na ok. 2 tys. zł - mówi.

Kazimierza Wielka. Zniszczona ławka solarnaFot. Gmina Kazimierza Wielka/Facebook

Łukasz Ramęda z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej informuje, że wstępne czynności podjęte przez policjantów pozwoliły wykluczyć, że doszło do umyślnego uszkodzenia mienia lub aktu wandalizmu.

- Na chwilę obecną nie możemy przesądzić kto i w jakim zakresie poniesie odpowiedzialność finansową, ponieważ sprawa jest w toku. Niemniej jednak, jeżeli potwierdzą się przywołane powyżej okoliczności, właścicielowi będą przysługiwały roszczenia cywilne wobec osoby, która w sposób nieumyślny uszkodziła mienie - dodał.

- Pamiętajmy, że wszelkie zniszczenia to uszczuplenie budżetu i strata pieniędzy, które powinny być przeznaczone na realizację niezbędnych inwestycji - komentuje z kolei Łukasz Maderak, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.

Z nieoficjalnych informacji Radia Kielce wynika, że szkło solarne uszkodziła butelka piwa, która niefortunnie wypadła z kieszeni osoby, która wówczas siedziała na ławce.

Aktualnie na rynku w Kazimierzy Wielkiej trwa montaż parkometrów.

Reklama