Żołnierze będą pobierać próbki na obecność koronawirusa

Data publikacji: 30.10.2020 14:02
Autor: Monika Miller / Kategoria: Strefa munduru
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Adam Guz / KPRM

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zaostrzają działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady OT informuje, że ochotnicy w najbliższym czasie zostaną wprowadzeni do wszystkich szpitali, gdzie będą między innymi mierzyli temperaturę osobom wchodzącym do lecznic. Obecnie takie działania wykonują w sześciu placówkach.

WOT skieruje też żołnierzy do wszystkich punktów wymazowych, gdzie zajmą się pobieraniem próbek na obecność koronawirusa. Na tę chwilę takie wsparcie realizują w 12 punktach w województwie świętokrzyskim.

Kolejnym obszarem, który zaangażuje zdecydowanie większą liczbę żołnierzy niż dotychczas, będzie budowa szpitali tymczasowych na szczeblu wojewódzkim. W Kielcach będą to Targi Kielce.

Ponadto ochotnicy nadal będą wspierać policję, w trakcie kontroli osób przebywających na kwarantannie. Aktualnie zaangażowanych w te zadania  jest około 20 żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady. Ze względu na coraz większą liczbę osób przebywających w kwarantannie musi również zwiększyć się liczba patroli, które zajmą się jej monitoringiem.

Równolegle trwa szkolenie żołnierzy w zakresie m.in. pobierania próbek na obecność koronawirusa.

Reklama